Sissejuhatus
Trükised
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
Performance and Workshop
Väikegraafika kollektsioon
100 akent
Eesti keelEnglish

JÄTKUVAD PROJEKTID > 100 AKENT > 1 2 3 4 5 6

Visby aken (Rootsi) Kuurne, Lääne-Flandria (Belgia) Transilvaania (Rumeenia) Brygge, Lääne-Flandria (Belgia) Hallein (Austria) Kuressaaare (Eesti) Tammisaare (Soome)

Maailmanurgas nimega Euroopa on tuhandeid linnu, miljoneid maju ja lugematu arv aknaid. Sellele näitusele on valitud 100 koduakent erineva kultuuritaustaga väikelinnadest ja antud võimalus sisse vaadata inimeste argiellu. Aknaraamis tuleb nähtavale tükike inimese elutavast, tema ilumeel, nostalgia ja entroopia, soov näidata või varjata. Nende saja akna taga on sada kodu ja enam kui sada elulugu. Miski on paelunud fotograafe seisatuma just nende akende taga paljude teiste seast. Näituse kontekstis on individuaalsusest saanud märk, mis esindab vastavat linna kui üht elukeskkonda oma ajaloolise tausta ja lokaalse traditsiooniga. Näitus kui kunstiprojekt esitab simultaanse andmekogumise atraktiivse ja samas empaatilise visioonina. Sellesse Euroopa väikemudelisse on sisse põimitud inimlik intriig - vaataja kulgeb piki tänavaid ja pildivaatamise rituaal muutub võõrastesse akendesse vaatamiseks. Mängu võlu sesineb siiski muus: iga tänav on eri linnast, kuid ühte ruumi tooduna moodustab tänavavõrgustik paratamatu terviku. Kohaliku raadiod akende taga räägivad korraga kümnes keeles, kuid seegi kooselu realiteet lülitub kakofooniast ümber polüfooniaks. Näitus visualiseerib Euroopat kui inimese kodu ning lühendab eri kultuure, mis kõik peegeldavad ja rikastavad elu meie ühisruumis.

32 fotograafi 15-st riigist on pildistanud aknaid järgmistest paikadest: Kuressaare ja Narva (Eesti), Roros ja Trondheim (Norra), Tammisaari/Ekenäs (Soome), Mordva (Venemaa), Visby (Rootsi), Talsi(Läti), Texel (Holland), Krakow (Poola), Hallein (Austria), Marcq en Baroeul (Prantsusmaa), Flandria (Belgia), Oldenburg (Saksamaa), Transilvaania (Rumeenia), Gyumri (Armeenia) ja Kossova.

Projekt on sündinud pikaajalises rahvusvahelises koostöös. Peamine partner on olnud Flandria linn Kuurne: www.100openwindows.com

European Culture Foundation

näitust toetab Euroopa Kultuurifond